Święto Policji w Tarnowskich Górach

14 godzin temu

To był dzień pełen awansów, wyróżnień i podziękowań dla funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

Podczas uroczystego apelu, zorganizowanego z okazji Święta Policji, wręczono akty mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz nagrody dla policjantów, którzy swoją codzienną służbą wyróżniają się zaangażowaniem, profesjonalizmem i oddaniem mieszkańcom naszego powiatu.

Łącznie awans na wyższe stopnie służbowe otrzymało 58 policjantów tarnogórskiej komendy, w tym:

1 policjant w stopniu nadkomisarza,

3 policjantów w stopniu komisarza,

4 funkcjonariuszy w korpusie oficerów młodszych,

27 funkcjonariuszy w korpusie aspirantów,

11 funkcjonariuszy w korpusie podoficerów,

12 funkcjonariuszy w korpusie szeregowych.

Gospodarzem uroczystości był Komendant Powiatowy Policji w Tarnowskich Górach mł. insp. Dawid Gil wraz z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach. W wydarzeniu uczestniczyli również Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach mł. insp. Marek Gadziński, Starosta Tarnogórski Adam Chmiel, Poseł na Sejm RP Tomasz Głogowski, Członek Zarządu Powiatu Tarnogórskiego Dariusz Wysypoł, przedstawiciele samorządów, służb mundurowych oraz zaproszeni goście.

Policjant to nie tylko mundur – to przede wszystkim odpowiedzialność, gotowość do niesienia pomocy oraz codzienna troska o bezpieczeństwo drugiego człowieka. Dziękujemy wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Policji za ich profesjonalizm, poświęcenie i służbę na rzecz mieszkańców.

Gratulujemy wszystkim awansowanym i odznaczonym, życząc dalszych sukcesów, satysfakcji ze służby oraz bezpiecznych powrotów z każdej interwencji.

Idź do oryginalnego materiału