Bezmyślny wybryk nad Wartą. Nastolatkowie wrzucili ławkę do rzeki

1 godzina temu

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 4:00 nad ranem na terenach rekreacyjnych nad Wartą. Kamery monitoringu uchwyciły czteroosobową grupę młodych ludzi – dwóch chłopaków i dwie dziewczyny. Zamiast zakończyć nocny spacer spokojnym powrotem do domu, nastolatkowie postanowili zniszczyć element miejskiej infrastruktury.

Na nagraniu widać, jak cała czwórka wspólnie podnosi parkową ławkę, a następnie wrzuca ją do rzeki. Chwilę później grupa oddaliła się w kierunku przystanku tramwajowego Most Świętego Rocha, jak gdyby nic się nie wydarzyło.

Całą sytuację obserwowali jednak operatorzy monitoringu miejskiego. Informacja o zdarzeniu natychmiast została przekazana odpowiednim służbom, dzięki czemu na miejsce gwałtownie skierowano patrol.

Policjanci w krótkim czasie odnaleźli osoby podejrzewane o udział w dewastacji. Nastolatkowie zostali wylegitymowani, a funkcjonariusze przeprowadzili z nimi rozmowę i sporządzili szczegółową dokumentację dotyczącą całego zdarzenia.

Sprawa nie zakończyła się jednak na interwencji. Dalsze czynności prowadzą policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Stare Miasto, którzy wyjaśniają wszystkie okoliczności incydentu oraz ustalają odpowiedzialność uczestników.

Straż Miejska przypomina, iż miejski monitoring działa przez całą dobę, a operatorzy na bieżąco reagują na przypadki niszczenia wspólnego mienia. choćby pozornie spontaniczne i krótkotrwałe akty wandalizmu mogą bardzo gwałtownie zakończyć się spotkaniem z policją i konsekwencjami prawnymi.

Idź do oryginalnego materiału