W listopadzie 290 uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół Morskich w Darłowie uczestniczyło w zajęciach ze znanym profilaktykiem Panam Adamem Brulińskim. Tym razem rozmawiano o sieci i cyberprzemocy. Próbowano znaleźć odpowiedz na ważne pytania: jak unikać problemowego nadużywania urządzeń, gdzie szukać pomocy, gdzie zgłosić się ze swoim problemem, jak pomóc komuś w przypadku złego doświadczenia cyberprzemocy.
W czasie spotkań z młodzieżą ukazana została cienka linia, którą czasami zbyt łatwo przekraczamy nie widząc złych konsekwencji swoich działań.
Cyberprzemoc może przybierać różne formy. To nie tylko obraźliwe wpisy w mediach społecznościowych, ale także agresywne wiadomości przesyłane przez komunikatory, wpisy na forach i wiele innych.
Pamiętajmy, iż cyberprzemoc to niszczycielska broń. Nie powoduje siniaków na ciele, ale rani głęboko psychikę każdego człowieka. Szybkość przekazywana informacji powoduje, iż taka przemoc eskaluje znacznie szybciej niż w świecie realnym. Wymyka się spod kontroli także samemu sprawcy. Oznacza to, iż może mieć znacznie szerszy zasięg, a tym samym znacznie poważniejsze konsekwencje.