Sprawą przez wiele miesięcy zajmowali się funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. Śledczy przeprowadzili żmudną analizę dokumentów handlowych i magazynowych, porównywali dane oraz weryfikowali kolejne operacje sprzedażowe. Efektem tej pracy było odtworzenie mechanizmu działania oraz ustalenie osób odpowiedzialnych za nielegalny proceder.
Według ustaleń policjantów nieprawidłowości dotyczyły dwóch magazynów należących do tej samej firmy zajmującej się między innymi sprzedażą nawozów. W obu przypadkach podejrzenia padły na pracowników odpowiedzialnych za gospodarkę magazynową.
Pierwszym z nich jest 64-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego, zatrudniony w magazynie na terenie powiatu śremskiego. Śledczy ustalili, iż w 2024 roku wielokrotnie sprzedawał nawozy, a pieniądze uzyskane z transakcji zatrzymywał dla siebie zamiast rozliczać je z pracodawcą. Wartość przywłaszczonych środków przekroczyła 320 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał 21 zarzutów.
Jeszcze większa liczba zarzutów została przedstawiona drugiemu podejrzanemu. To 66-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego, który pracował w innym magazynie tej samej firmy. Jak wynika z ustaleń śledczych, proceder miał trwać od 2020 do 2024 roku. W tym czasie mężczyzna miał przywłaszczyć ponad 246 tysięcy złotych pochodzących ze sprzedaży nawozów. W jego przypadku policjanci przedstawili aż 68 zarzutów.
Łączna wartość strat poniesionych przez przedsiębiorstwo została oszacowana na ponad 566 tysięcy złotych. Obaj podejrzani odpowiedzą przed sądem za przywłaszczenie mienia.
Za zarzucane czyny grozi im kara od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności. Niezależnie od odpowiedzialności karnej mogą zostać również zobowiązani do naprawienia szkody i zwrotu przywłaszczonych pieniędzy.

1 godzina temu












English (US) ·
Polish (PL) ·
Russian (RU) ·