Policjanci pomogli poszkodowanemu mężczyźnie na przejściu dla pieszych w Nowym Targu

podhaleregion.pl 1 godzina temu

19 czerwca po godzinie 12:00 na oznakowanym przejściu dla pieszych przy osiedlu Bór w Nowym Targu doszło do nietypowego zdarzenia. 59-letni mieszkaniec Nowego Targu podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych potknął się i przewrócił, doznając urazu głowy

Na zdarzenie najechali policjanci z dyżuru zdarzeniowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz podjęli czynności mające na celu ustalenie jego okoliczności.

Po przybyciu na miejsce policjanci zastali już świadków, którzy wykazali się adekwatną postawą i niezwłocznie powiadomili służby ratunkowe. Funkcjonariusze zaopiekowali się poszkodowanym oraz monitorowali jego stan zdrowia do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Po udzieleniu pomocy medycznej 59-letni mieszkaniec Nowego Targu został przewieziony karetką pogotowia do Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu celem dalszej diagnostyki i leczenia.

To zdarzenie po raz kolejny pokazuje, iż policjanci każdego dnia realizują nie tylko zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego, ale również niosą pomoc osobom potrzebującym wsparcia. Szybka reakcja świadków oraz zaangażowanie funkcjonariuszy pozwoliły na sprawne udzielenie pomocy poszkodowanemu.

Idź do oryginalnego materiału