Rozmawiali o bezpieczeństwie. Konferencja Naukowa z udziałem naukowców, wojska i służb mundurowych

2 tygodni temu
Międzynarodowa Konferencja Naukowa: „Prawne, administracyjne i organizacyjne aspekty zarządzania kryzysowego. Razem dla bezpieczeństwa – znaczenie służb mundurowych w ochronie Państwa” zgromadziła ekspertów, praktyków i przedstawicieli służb mundurowych z kraju i zagranicy. Organizatorami wydarzenia był Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Kielcach (RODM Kielce) zorganizował konferencję wspólnie z Akademią Nauk Stosowanych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach.
W konferencji udział wzięli przedstawiciele świata nauki z Polski i Ukrainy, Doradca Wojewody Świętokrzyskiego Gerard Pedrycz, Starosta Kielecki Tomasz Pleban, przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej oraz Straży Granicznej.
Podczas konferencji poruszane są najważniejsze aspekty związane z zarządzaniem kryzysowym oraz bezpieczeństwem państwa.
Międzynarodowa Konferencja Naukowa w Kielcach to wyjątkowa okazja do wymiany wiedzy, doświadczeń i budowy współpracy między instytucjami zaangażowanymi w zapewnienie bezpieczeństwa państwa. Jej interdyscyplinarny charakter i międzynarodowy wymiar czynią to wydarzenie istotnym punktem w działaniach praktyków, naukowców i przedstawicieli służb. kooperacja administracji, służb mundurowych i społeczności akademickiej pozostaje kluczem do skutecznego reagowania na wyzwania współczesnego świata – informuje Waldemar Cisowski, dziekan wydziału prawa ANS w Kielcach

Wydarzenie stanowi odpowiedź na współczesne wyzwania stojące przed administracją publiczną oraz służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo narodowe. Rosnące ryzyko związane z cyberatakami, terroryzmem czy klęskami żywiołowymi wymaga zintegrowanego podejścia do zarządzania kryzysowego. Podczas wydarzenia prelegenci z różnych dziedzin prezentują swoje doświadczenia, innowacyjne rozwiązania oraz propozycje usprawnień w funkcjonowaniu systemów ochrony państwa.

Warto podkreślić, iż wydarzenie realizowane jest w ramach zadania publicznego finansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie „Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej 2022-2024”.
Idź do oryginalnego materiału