Rekrutacja do policji. Zostań stróżem prawa

1 miesiąc temu

-Jesteśmy otwarci na każdego kandydata, który chce rozwijać swoje pasje i zainteresowania w mundurze. Oczywiście jesteśmy tutaj też ukierunkowani na osoby, które mają swojego rodzaju predyspozycje. o ile ktoś ma w sobie żyłkę osoby, która lubi rozwiązywać zagadki, doskonale sprawdzi się w wydziale dochodzeniowo-śledczym. o ile kogoś pasjonuje motoryzacja, doskonale spełni się w wydziale ruchu drogowego. o ile kogoś interesuje aktywny wypoczynek, również może sprawdzić swoje siły w komisariacie wodnym – mówi st. asp. Łukasz Porębski, sekcja prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Według najnowszych danych w tej chwili na terenie Dolnego Śląska jest 1313 wakatów. W samym Wrocławiu wolnych miejsc do pracy w policji jest 300. Oto skąd się wzięła tak duża liczba wakatów, zapytaliśmy starszego aspiranta Łukasza Porębskiego z sekcji prasowej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

-Nie bez znaczenia jest fakt, iż znaczna część policjantów, która przyjmowała się na starych warunkach, chce spróbować swoich sił przy samozatrudnieni. Borykamy się też z problemem braków kadrowych przy powiatach sąsiadujących z Niemcami. W związku z tym bardzo duża część osób, korzystając z dobrze rozbudowanej infrastruktury, zachęcona większymi zarobkami, decyduje się na pracę w tamtejszej części Europy mówi st. asp. Łukasz Porębski, sekcja prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Jak się okazuje osoba, która rozpoczyna kurs podstawowy na terenie szkoły policyjnej, może liczyć na wynagrodzenie rzędu 5,5 tys. zł. Tuż po zakończeniu kursu każda z osób, która trafi do jednostki policji, może liczyć na zarobki blisko 6 tysięcy złotych.

-Oczywiście w tym wypadku nie sposób nie wspomnieć o różnego rodzaju dodatkach, które daje nam służba w postaci 13 emerytury, mundurówki, dopłaty do wczasów. o ile każda osoba, która przyjmuje się do policji, nie ma własnego mieszkania, może liczyć na dofinansowanie z tytułu braku takiego mieszkania, natomiast każda osoba, która to mieszkanie posiada, może liczyć na gratyfikacje związane z równoważnikiem zwrotu za remontu takie mieszkanie. Oczywiście w tym wypadku każdy funkcjonariusz może liczyć na zwrot kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania do miejsca pełnienia służby – mówi st. asp. Łukasz Porębski, sekcja prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

O przyjęcie do pracy w policji może starać się osoba, która posiada obywatelstwo polskie, ma minimum średnie wykształcenie, cieszy się nieposzlakowaną opinią, nie jest skazana prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwa skarbowe, korzysta z pełni praw publicznych oraz posiada odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną.

-Rekrutacja składa się z kilku elementów. Oczywiście na sam początek mamy tutaj potrzebę złożenia podania o przyjęcie do służby w policji razem z załączonym formularzem. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce Zostań Dolnośląskim Policjantem. Kolejnym etapem jest test wiedzy ogólnej o policji, jak również test sprawności fizycznej. Kolejnym etapem jest rozmowa z psychologiem. Następnie wywiad zorganizowany w formie poznania danego człowieka. Na samym końcu mamy komisję lekarską – mówi st. asp. Łukasz Porębski, sekcja prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Praca w Policji z pewnością nie jest dla wszystkich. Wymaga odwagi, zaangażowania, odporności na stres i umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Z drugiej strony to satysfakcja z pomagania innym, możliwość rozwoju zawodowego i stabilne warunki zatrudnienia.

-Jesteśmy otwarci na osoby z pasją, osoby, które szukają jeszcze swojego miejsca w życiu, jak i również osoby, które tą pasję już mają i w naszych szeregach chciałyby ją rozwijać – mówi st. asp. Łukasz Porębski, sekcja prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Idź do oryginalnego materiału