Cinkciarz.pl- śledztwo w sprawie oszustwa i działania Prokuratury

1 tydzień temu

Prokuratura Regionalna w Poznaniu wszczęła śledztwo w sprawie kantoru internetowego Cinkciarz.pl w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa oszustwa w ramach świadczenia usług internetowej wymiany walut. Postępowanie toczy się na podstawie zawiadomienia złożonego przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) i innych zawiadomień od osób poszkodowanych. Jak wynika z informacji prokuratury, sprawa dotyczy podejrzenia naruszenia art. 286 par. 1 Kodeksu karnego, który przewiduje odpowiedzialność za działania na szkodę osób trzecich poprzez doprowadzenie ich do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

Rosnąca liczba pokrzywdzonych klientów

Według stanu na dzień 18.11.2024r. do Prokuratury wpłynęło około 200 zawiadomień od osób i firm, które czują się poszkodowane w wyniku działań podmiotów związanych z Cinkciarz.pl. Zgłoszenia te obejmują problemy związane z realizacją transakcji, w tym brak wypłat środków, opóźnienia w przelewach oraz inne nieprawidłowości. Poszkodowani klienci skarżą się na zablokowane pieniądze, które miały zostać wymienione na inne waluty, oraz brak jakiejkolwiek informacji o statusie ich środków. Te informacje w rozmowie z naszym dziennikarzem, potwierdziła prokurator Anna Marszałek, Rzecznik Prasowa Prokuratury Regionalnej w Poznaniu.

Działania śledcze i zabezpieczone dowody

„W ramach postępowania prokuratura przeprowadziła przeszukania w siedzibach podmiotów związanych z kantorem. Jak poinformował Prokurator Regionalny, zabezpieczono obszerne materiały dowodowe, w tym dokumentację papierową oraz dane elektroniczne. w tej chwili trwa ich szczegółowa analiza, która ma na celu wyjaśnienie charakteru działań podejrzanych oraz ewentualnego zakresu naruszeń. Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania, nie możemy na tym etapie ujawniać szczegółów dotyczących ustaleń, kierunków działań ani nazw podmiotów gospodarczych objętych śledztwem” – informuje prok. Anna Marszałek, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Poznaniu.

Problemy Cinkciarz.pl w szerszym kontekście

Problemy Cinkciarz.pl nie są nowością. W ostatnich miesiącach klienci zgłaszali liczne trudności związane z opóźnieniami w realizacji usług finansowych. Sytuacja ta skłoniła KNF do interwencji, czego efektem była decyzja o cofnięciu zezwolenia na świadczenie usług płatniczych przez Conotoxię, spółkę powiązaną z kantorem.

Równocześnie Cinkciarz.pl ogłosił plany przekształcenia w spółkę akcyjną oraz ubiegania się o licencję bankową na terenie Unii Europejskiej. Jednak KNF poinformował, iż do tej pory żaden z podmiotów związanych z Cinkciarz.pl nie złożył stosownego wniosku, co budzi dodatkowe pytania o przyszłość działalności kantoru.

Co dalej z klientami?

Klienci, którzy zgłosili swoje roszczenia, oczekują na dalsze działania ze strony prokuratury oraz wyjaśnienia sytuacji. Na forach internetowych i w mediach społecznościowych narasta frustracja oraz niepewność co do dalszego losu powierzonych środków.

Eksperci podkreślają, iż sytuacja ta powinna być przestrogą dla użytkowników internetowych usług finansowych. „Zawsze warto sprawdzać, czy instytucja, której powierzamy pieniądze, działa zgodnie z prawem oraz jest objęta odpowiednimi regulacjami ochrony konsumentów” – komentuje Michał Kowalski, ekspert ds. rynku finansowego.

Rozpoczęte śledztwo w sprawie Cinkciarz.pl rzuca cień na jednego z najpopularniejszych graczy na polskim rynku internetowej wymiany walut. Oczekuje się, iż kolejne tygodnie przyniosą więcej informacji na temat skali i charakteru nieprawidłowości. Tymczasem klienci muszą uzbroić się w cierpliwość, oczekując na efekty prowadzonych postępowań.

Pomoc dla osób poszkodowanych przez Cinkciarz.pl

Patrząc na skuteczność działań prawnych i przewlekłość postępowań, naprawdę, można mieć wrażenie, iż wierzyciele muszą uzbroić się w cierpliwość, a w przypadku przewlekłości postępowań pogodzić się ze stratą części swoich oszczędności.

Co się stało z wpłaconymi środkami na rachunki Cinkciarz.pl- dokąd finalnie trafił kapitał, gdzie w tej chwili „pracuje” i dla jakiego nowego projektu stanowił „fundament”?

Czujesz się oszukany przez Cinkciarz.pl ? Skontaktuj się z naszymi dziennikarzami śledczymi, którzy specjalizują się w tego typu sprawach. Uzyskasz wsparcie, darmową pomoc prawną i kontakt do specjalistów, którzy spróbują odzyskać Twoje pieniądze innym sposobem, niż klasyczna egzekucja sądowa czy zwykłe działania windykacyjne, które jak wiemy- nie zawsze są nieskuteczne.

Wejdź na stronę: www.dzienniksledczy.pl/piramidy i wypełnij formularz kontaktowy. Ze względu na bardzo dużą ilość zgłoszeń, czas odpowiedzi może się wydłużyć do kilku dni, za co z góry przepraszamy.

Pamiętaj- każda inwestycja niesie ze sobą ryzyko, natomiast zawsze przed podjęciem decyzji o podpisaniu umowy, warto przeprowadzić weryfikację podmiotu, któremu chcemy powierzyć swoje pieniądze.

Z pomocą w weryfikacji kontrahentów i inwestycji przychodzi m.in. Krajowe Biuro Wywiadu Gospodarczego. Specjaliści ds. bezpieczeństwa mogą oszacować ryzyko inwestycji, a detektywi „prześwietlić” osoby związane z procesem inwestycyjnym. W przypadku wątpliwości co do intencji podmiotu oferującego inwestycje, istnieje możliwość skutecznego zablokowania transakcji.

Gdy klient ma kłopoty z odzyskaniem swoich środków, a kontrahent okazuje się zwykłym oszustem do działań wkracza zespół operacyjny KBWG. Wypracowany model odzyskiwania długów, pozwala na skuteczny zwrot zainwestowanych środków. Krajowe Biuro Wywiadu Gospodarczego, współpracuje z najlepszymi detektywami, prawnikami i dziennikarzami śledczymi- dzięki temu ich działania są profesjonalne, skuteczne i zgodne z przepisami prawa.

Zostałeś oszukany? Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji- to nic nie kosztuje! Napisz do nas: [email protected] lub wypełnij formularz na stronie: www.dzienniksledczy.pl/piramidy

Nie działaj na własną rękę- skorzystaj z pomocy profesjonalistów! Pracujemy 7 dni w tygodniu przez całą dobę!

Idź do oryginalnego materiału