Zostawili auta z przyczepami na zieleni. Interwencja strażników na ul. Kapitańskiej

10 godzin temu
Zdjęcie: Zostawili auta z przyczepami na zieleni. Interwencja strażników na ul. Kapitańskiej / fot. Straż Miejska w Olsztynie


Kierowcy, którzy postanowili urządzić sobie dziki parking wzdłuż drogi prowadzącej do punktu wodowania łodzi, mocno pożałowali swojej decyzji. Weekendowa bezmyślność zakończyła się masowymi mandatami od olsztyńskich strażników miejskich. Służby przypominają: wjazd w tę strefę jest ściśle regulowany przepisami.

​W minioną sobotę, 20 czerwca 2026 roku około godziny 14:00, dyżurny Straży Miejskiej w Olsztynie otrzymał zgłoszenie dotyczące pojazdów z przyczepami, które blokowały drogę prowadzącą do slipu (punktu wodowania łodzi). Na miejsce natychmiast wysłano patrol.

​Chaos nad wodą i rozjeżdżona zieleń

​Zgłoszenie mieszkańców potwierdziło się w stu procentach. Strażnicy zastali na miejscu kilkanaście zestawów samochodowych z przyczepkami, które nie tylko utrudniały, a wręcz uniemożliwiały manewry innym kierowcom legalnie korzystającym z punktu wodowania.

​To jednak nie wszystko. Większość kierowców za nic miała dbałość o przyrodę i pozostawiła swoje auta bezpośrednio na terenach zielonych, niszcząc je.

Ważny szczegół techniczny:

Ponieważ były to pojazdy z przypiętymi przyczepami, z przyczyn technicznych strażnicy nie mogli zdecydować o ich odholowaniu na parking strzeżony.

​Właściciele aut nie uniknęli jednak surowych konsekwencji. Strażnicy Miejski na miejscu rozliczyli niesfornych kierowców, nakładając na nich sankcje przewidziane w Kodeksie wykroczeń.

​Przypominamy zasady: Wjazd na ul. Kapitańską tylko na chwilę

​W związku z tym incydentem Straż Miejska w Olsztynie przypomina wszystkim wodniakom i kierowcom o zasadach ruchu obowiązujących w rejonie ulicy Kapitańskiej:

  • Znak B-1 (zakaz ruchu): Wjazd za ten znak jest dozwolony wyłącznie na czas bezpośredniego wodowania lub wyciągania łodzi z wody.
  • Obowiązek przeparkowania: Niezwłocznie po zwodowaniu jednostki, kierowca ma obowiązek wyjechać pojazdem ze strefy objętej zakazem.
  • Gdzie parkować? Samochód wraz z przyczepą należy pozostawić na jednym z pobliskich, wyznaczonych do tego celu parkingów.

​Sezon letni w pełni, ale pasja do sportów wodnych nie zwalnia z przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz szacunku dla miejskiej zieleni i innych użytkowników dróg. Strażnicy zapowiadają kolejne kontrole w tym rejonie.

źródło: Straż Miejska w Olsztynie

Idź do oryginalnego materiału