Wyłudzili pieniądze i biżuterię. Grozi im do ośmiu lat więzienia

1 godzina temu
Zdjęcie: grozi


Dwóch mężczyzn w wieku 19 i 20 lat, działając metodami „na wypadek” oraz „na policjanta”, pozbawili kobietę gotówki oraz kosztowności.

Jak informuje prokurator Tomasz Rurarz, do zdarzenia doszło w nocy z 12 na 13 czerwca w miejscowości Wąchock.

– Przestępcy skontaktowali się z kobietą, podając się za policjantów. Przekonali ją, iż rozmawia w sprawie rzekomego wypadku drogowego bliskiej osoby. W ten sposób wyłudzili od mieszkanki Wąchocka pieniądze, a także biżuterię i zegarek – mówi prokurator.

W wyniku podjętego śledztwa 18 czerwca policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 20 lat.

– Podczas przesłuchania jeden z nich przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa, a drugi – jedynie częściowo. Podejrzani trafili do aresztu tymczasowego, gdzie spędzą najbliższe 3 miesiące – mówi Tomasz Rurarz.

Za oszustwo obu zatrzymanym mężczyznom grozi teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności


Idź do oryginalnego materiału