Świnoujście. Kilka dni wystarczyło na dyskusję, mniej niż godzina na rozwiązanie problemu
Jeszcze kilka dni temu na naszym portalu opublikowaliśmy artykuł zatytułowany:
„Minął tydzień od publikacji wpisu. Prezydent Świnoujścia Joanna Agatowska oburzona, mieszkańcy pytają: i co dalej?”
Temat dotyczył wulgarnego napisu, który pojawił się w centrum Świnoujścia i przez wiele dni pozostawał widoczny, mimo publicznego potępienia aktu wandalizmu przez władze miasta.
Mocny wpis prezydent, ale mieszkańcy oczekiwali działania
Prezydent Świnoujścia Joanna Agatowska opublikowała w mediach społecznościowych emocjonalny wpis, w którym stanowczo skrytykowała sprawców zniszczenia.
„No żesz… Nienawidzę wandalizmu i uważam, iż powinien być bardzo dotkliwie karany! jeżeli ktokolwiek wie, co to za osoby popisały się w centrum miasta, to prosimy o informację na Policję lub Straż Miejską.”
Słowa spotkały się z dużym odzewem mieszkańców. Wielu z nich zwracało jednak uwagę, iż samo potępienie wandalizmu nie rozwiązuje problemu. Liczy się przede wszystkim szybka reakcja i usunięcie skutków zniszczeń.
Wulgarny napis w Świnoujściu wreszcie zniknął
Wczoraj napis został zamalowany.
Co najciekawsze, cała praca zajęła ekipie mniej niż godzinę. Oznacza to, iż usunięcie szpecącego centrum miasta graffiti nie wymagało wielodniowych przygotowań ani kosztownych działań.
To właśnie ten fakt wywołuje kolejne pytania mieszkańców.
Skoro wykonanie prac zajęło zaledwie kilkadziesiąt minut, dlaczego trzeba było czekać kilka dni?
Świnoujście potrzebuje szybkich reakcji
Centrum Świnoujścia jest wizytówką miasta. w okresie letnim każdego dnia przechodzą tędy tysiące mieszkańców i turystów.
Pozostawienie wulgarnego napisu przez dłuższy czas nie wpływa pozytywnie na wizerunek miasta. Mieszkańcy oczekują, iż w podobnych sytuacjach służby miejskie będą reagowały możliwie szybko.
Nie chodzi wyłącznie o estetykę. Szybkie usuwanie skutków aktów wandalizmu wysyła jasny sygnał, iż przestrzeń publiczna jest pod stałą opieką i nie ma przyzwolenia na jej niszczenie.

No wreszcie, jednak można! Wulgarny napis zniknął z centrum Świnoujścia. Wszystko trzeba pokazać palcem
Czy naprawdę wszystko trzeba pokazywać palcem?
Historia z centrum Świnoujścia pokazuje, iż rozwiązanie problemu było możliwe praktycznie od ręki.
Po publikacjach i licznych komentarzach mieszkańców wulgarny napis zniknął. Pozostaje jednak pytanie, które wielu zadaje publicznie:
Czy naprawdę trzeba było o tym przypominać i nagłaśniać sprawę, skoro wykonanie prac zajęło mniej niż godzinę?
Mieszkańcy liczą, iż w przyszłości podobne sytuacje będą rozwiązywane szybciej, bez konieczności wielodniowych dyskusji i medialnych interwencji.
Podsumowanie
Wulgarny napis zniknął z centrum Świnoujścia. To dobra wiadomość dla mieszkańców i turystów. Jednocześnie cała sytuacja pokazuje, jak ważna jest szybka reakcja na akty wandalizmu. Czyste, zadbane miasto buduje pozytywny wizerunek i świadczy o skutecznym zarządzaniu przestrzenią publiczną.
MIAŁY BYĆ GWIAZDAMI LEWICY. DZIŚ STAJĄ SIĘ SYMBOLEM KŁAMSTW, NIEKOMPETENCJI I KRYZYSU WIARYGODNOŚCI?
DRAMAT W PARKU CHOPINA W ŚWINOUJŚCIU. CZY MUSI DOJŚĆ DO TRAGEDII, ABY KTOŚ ZAREAGOWAŁ?
ARMAGEDON DROGOWY W ŚWINOUJŚCIU. CENTRUM MIASTA SPARALIŻOWANE JESZCZE PRZED ROZPOCZĘCIEM DNI MORZA

Nie pokazujcie tego Agatowskiej…
Przecież to niemożliwe, żeby zrobić imprezę na plaży. Prawda?
A jednak są miasta, które potrafią organizować koncerty i wydarzenia bez zamykania centrum, bez paraliżowania ruchu i bez utrudniania życia mieszkańcom. Wystarczy spojrzeć na to zdjęcie.
Może czas spojrzeć, jak robią to inni i wyciągnąć własne wnioski. Co o tym myślicie?
Napiszcie w komentarzu:
Czy imprezy plenerowe powinny odbywać się na plaży, jeżeli pozwala na to infrastruktura?

1 godzina temu
![Olsztyn. Strzelał z wiatrówki w przystanek autobusowy przy ul. Lubelskiej [ZDJĘCIA]](https://static.olsztyn.com.pl/static/articles_photos/47/47345/7f6ca21f42391fcb0e9df1c9b400ebbf_220x165.jpg)









English (US) ·
Polish (PL) ·
Russian (RU) ·