Policjanci z powiatu nakielskiego wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej w Szubinie prowadzili działania na jeziorze w Wąsoszu. Celem akcji była kontrola bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą. W trakcie stróże prawa nie ujawnili żadnych nieprawidłowości.
Temperatury za oknem stają się coraz wyższe. Sprzyja to aktywnemu wypoczynkowi nad wodą. Ważne, by ten czas był bezpieczny. Dlatego policjanci z powiatu nakielskiego wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej, jak co roku, prowadzą szereg działań na akwenach, w trakcie których czuwają nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad wodą.
Pierwsze patrole policji wspólnie ze strażakami z Szubina miały miejsce w sobotę (20.06.2026 r.) na jeziorze w Wąsoszu. Stróże prawa kontrolowali między innymi stan trzeźwości osób korzystających ze sprzętu wodnego. Mundurowi nie stwierdzili żadnych nieprawidłowości.
Warto przypomnieć podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą:
• Pływaj tylko na terenie strzeżonych kąpielisk. Nie wchodź do wody, gdy wywieszona jest czerwona flaga zakazująca kąpieli.
• Nie skacz do wody, której nie znasz – skok „na główkę” do takiego akwenu może skończyć się trwałym kalectwem albo śmiercią.
• Nie pływaj ani nie korzystaj ze sprzętu wodnego, będąc pod wpływem alkoholu lub narkotyków.
• Pamiętaj o zakładaniu kamizelek ratunkowych podczas korzystania ze sprzętu wodnego
mł. asp. Kamil Smoliński Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

1 godzina temu









English (US) ·
Polish (PL) ·
Russian (RU) ·