Policjant z Piotrkowa najlepszy w Polsce. Wygrał prestiżowy konkurs

2 godzin temu

Kilka dni wymagających konkurencji

XXXVI finał Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego” odbywał się od 15 do 19 czerwca 2026 roku w Szkole Policji Ruchu Drogowego w Sieradzu. W zawodach uczestniczyli funkcjonariusze reprezentujący wszystkie garnizony Policji w kraju.

Rywalizacja obejmowała zarówno wiedzę teoretyczną, jak i umiejętności potrzebne podczas codziennej służby. Policjanci rozwiązywali test ze znajomości przepisów, strzelali z krótkiej broni służbowej po wcześniejszym dobiegu oraz kierowali ruchem na skrzyżowaniu.

Musieli także wykazać się podczas jazdy sprawnościowej motocyklem i samochodem służbowym po wyznaczonym torze. Jedną z konkurencji był sprawdzian udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych.

– Celem rywalizacji było nie tylko wyłonienie najlepszych funkcjonariuszy ruchu drogowego, ale również podnoszenie kwalifikacji zawodowych, wymiana doświadczeń i popularyzowanie najwyższych standardów służby na rzecz bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego – informuje sierż. Sylwia Tazbir-Jurek z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim.

Sierżant Mateusz Kowalski najlepszy indywidualnie

Po podliczeniu punktów zdobytych we wszystkich konkurencjach pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej zajął sierż. Mateusz Kowalski z piotrkowskiej komendy. Funkcjonariusz osiągnął również sukces w klasyfikacji zespołowej. Reprezentując garnizon łódzki, wraz z drużyną uplasował się na drugim miejscu.

W uroczystym zakończeniu konkursu uczestniczyli przedstawiciele kierownictwa Policji, administracji rządowej i samorządowej. Wśród gości byli między innymi minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński, sekretarz stanu w MSWiA Czesław Mroczek, wiceminister obrony narodowej Cezary Tomczyk, wojewoda łódzki Dorota Ryl oraz komendant wojewódzki Policji w Łodzi nadinsp. Arkadiusz Sylwestrzak.

Piotrków Trybunalski reprezentowali prezydent miasta Juliusz Wiernicki oraz zastępca starosty powiatu piotrkowskiego Michał Tokarski. Patronat nad wydarzeniem objął Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

Po części oficjalnej zorganizowano piknik edukacyjny dla zaproszonych gości i uczniów miejscowych szkół. Uczestnicy mogli zobaczyć policyjny sprzęt, pokaz przygotowany przez kontrterrorystów oraz prezentację umiejętności łódzkich policjantów ruchu drogowego.

Idź do oryginalnego materiału