Kędzierzyn-Koźle: Skazany za napady

vanessa.fm 1 dzień temu

Przed Sądem Okręgowym w Opolu zapadł wyrok w sprawie serii napadów na sklepy spożywcze w Kędzierzynie-Koźlu. 35-letni Adam K. został skazany na 3 lata i 6 miesięcy więzienia za cztery rozboje, których dopuścił się między październikiem a grudniem ubiegłego roku.

Mężczyzna działał zawsze w podobny sposób. Tuż przed zamknięciem sklepów, grożąc pracownikom nożem, żądał wydania gotówki, papierosów i alkoholu. Łączna wartość skradzionego mienia przekroczyła 10 tysięcy złotych. Trzykrotnie napadł także na ten sam sklep i tego samego, 19-letniego sprzedawcę.

Sprawca został zatrzymany 23 grudnia, krótko po czwartym napadzie. Policjanci odzyskali również skradzione pieniądze. Podczas procesu Adam K. przyznał się do winy, wyraził skruchę i przeprosił pokrzywdzonych. Sąd zobowiązał go także do pełnego naprawienia wyrządzonej szkody. Wyrok nie jest prawomocny.

Idź do oryginalnego materiału