Wiózł 27 nielegalnych emigrantów z Syrii. Wpadł przez brak świateł

8 miesięcy temu

Nielegalni emigranci na A4. Wpadli na kontroli drogowej

Nielegalni emigranci na autostradzie A4 zostali ujawnieni przez przypadek 25 września. Mundurowi z Krapkowic zauważali dostawczego volkswagena, który jechał bez obowiązujących świateł.

– W związku z wykroczeniem sprowadzili pojazd w na węzeł autostradowy w Krapkowicach. Tam przeprowadzili kontrolę drogową – informuje mł. asp. Ewelina Karpińska z KPP w Krapkowicach.

– W trakcie wykonywania czynności przez policjantów, okazało się w przestrzeni ładunkowej pojazdu ujawnili 27 cudzoziemców pochodzenia syryjskiego.

Mundurowi wezwali funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy przeprowadzali kontrolę legalności pobytu obcokrajowców na terenie Polski.

Przewoził młodych mężczyzn z Syrii

Z ustaleń strażników wynika, iż byli w nim mężczyźni w wieku od 14 do 38 lat. Okazało się również, iż są to i.

Następnie kierujący pojazdem 28-letni obywatel Ukrainy oraz wszyscy Syryjczycy zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej.

– Teraz odpowiedzą oni za przekroczenie granicy państwa wbrew przepisom. 28-latek natomiast usłyszał już zarzut udzielenia pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej – podsumowuje mł. asp. Ewelina Karpińska.

Idź do oryginalnego materiału