Zorganizowana akcja Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w Kielcach. W niedzielę (28 czerwca) funkcjonariusze zatrzymali na ulicy Dąbrowskiej parę Ukraińców, która zajmowała się przemytem ludzi.
Wbrew głosom, które docierały do Radia Kielce, podczas działań nie została użyta broń i nie padły strzały. Przed godziną 13 miała miejsce zaplanowana akcja, mająca na celu zatrzymanie dwóch osób podejrzanych o organizowanie nielegalnej migracji – poinformował podporucznik Michał Bura z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.
– W trakcie działań zatrzymano mężczyznę i kobietę, którzy są obywatelami Ukrainy – dodał.
W akcji wzięli udział funkcjonariusze operacyjni oraz funkcjonariusze Wydziału Zabezpieczania Działań, którzy są przeszkoleni do zatrzymywania niebezpiecznych osób. Zatrzymanie było dynamiczne, zostały użyte granaty hukowe. Na miejscu było również pogotowie, gdyż Ukrainka skarżyła się na złe samopoczucie, ale nic poważnego jej się nie stało i została już zwolniona. Zatrzymani są w naszej dyspozycji, trafią do placówki straży granicznej w Białowieży – relacjonował.
O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje sąd. Za proceder przemytu ludzi grozi kara do 8 lat więzienia oraz deportacja z kraju.



1 godzina temu











English (US) ·
Polish (PL) ·
Russian (RU) ·