W szkołach pojawił się nowy groźny trend. To "zabawa w krecika"

1 tydzień temu
Zdjęcie: Fot. Piotr Skórnicki / Agencja Wyborcza.pl


Polskie placówki opanowała "zabawa w krecika". Rosnący trend jest kolejną niebezpieczną formą przemocy. Niestety, może powodować poważne urazy i traumę na długie lata."Zabawa w krecika" to zjawisko, które budzi coraz większy niepokój wśród młodszych uczniów czy młodzieży. Jak podaje Radio Zet, "zabawa" ta polega na zaskoczeniu ofiary od tyłu, powaleniu jej na ziemię i zmuszeniu do przyjęcia pozycji przypominającej "krecika". W tej pozycji uczestnicy "zabawy" kopią i biją ofiarę. W efekcie prowadzi to do niebezpiecznych urazów ciała. Co więcej, ten trend często pojawia się także na TikToku.
REKLAMA


Zobacz wideo


Marcin Józefaciuk kiedyś był dyrektorem, dziś jest posłem. „Sejm nie różni się bardzo od szkoły"


"Zabawa w krecika" wdarła się do polskich szkółNiestety, młodzież w szkołach jest w stanie zrobić wiele, aby tylko poczuć, iż koledzy ze szkoły ich lubią i doceniają. Czasem dochodzi wręcz do niebezpiecznych sytuacji. Do nich można zaliczyć także wszechobecną "zabawę w krecika". Trend w dużej mierze może wpłynąć na psychikę dziecka, a wręcz wywołać traumy w przyszłości.Kilka przypadków "zabawy w krecika" zaobserwowano m.in. w podstawówce w Bestwince k. Bielska-Białej. Incydent miał swój finał w sądzie. Jak opisuje Radio Zet, wówczas 10-letni uczeń został dotkliwie pobity przez gimnazjalistę i doszło do urazu kręgosłupa. Konieczne było leczenie w klinice. Inny z uczniów po kolejnej serii, "krecików" miał uraz odbytnicy, uszkodzenie śluzówki, założone szwy i stan zapalny.Warto pamiętać, iż każde działanie niezgodne z prawem podlega karze i w każdym takim przypadku powinno się zadzwonić po policję. Gdzie szukać pomocy?Jeżeli ty lub twoje dziecko doznajecie przemocy lub jesteście jej świadkami, nie czekajcie ze zwróceniem się o pomoc. Znajdziecie ją na przykład pod tymi numerami telefonów:


Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli 800 080 222,Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12,Ogólnopolski Policyjny Telefon Zaufania 800 120 226,Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" 801 120 002,Ogólnopolski Telefon Zaufania 801 199 990,Anonimowa policyjna linia specjalna 800 120 148,Razem Pokonać Przemoc bezpłatna linia 800 559 975,Pomoc dzieciom i młodzieży w sytuacjach zagrożenia w Internecie bezpłatny nr 800 100 100,Ogólnopolski telefon zaufania dla dzieci i młodzieży potrzebujących wsparcia psychologicznego, doświadczających i będących świadkami przemocy 116 111.
Idź do oryginalnego materiału