W gdańskiej stoczni powstanie nowy statek dla SAR-u

3 godzin temu

Firma Remontowa Shipbuilding z Gdańska podpisała umowę na budowę statku ratowniczego dla Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa.

Nowa jednostka będzie przeznaczona do realizacji szerokiego zakresu zadań związanych z bezpieczeństwem na morzu, w tym poszukiwania i ratowania życia, zwalczania zagrożeń i zanieczyszczeń środowiska morskiego, prowadzenia akcji gaśniczych, holowania awaryjnego oraz asysty ratowniczej – informuje firma.

Statek będzie miał 65 metrów długości i 13 metrów szerokości. Dzięki agregatom prądotwórczym o mocy 1900 kW każdy osiągnie prędkość do 15 węzłów. Załogę będzie tworzyło dwanaście osób.

Całkowita wartość zamówienia to blisko 250 milionów złotych. Zakup jest realizowany w ramach projektu współfinansowanego z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko.

Nowy statek ma trafić do SAR-u w ciągu 30 miesięcy.

Idź do oryginalnego materiału