Udana akcja krwiodawstwa brzeskich policjantów / 23 czerwca 2026 r.

informatorbrzeski.pl 1 godzina temu

23 czerwca 2026 roku odbyła się kolejna akcja krwiodawstwa zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku. Na apel organizatorów odpowiedzieli mieszkańcy powiatu, policjanci, pracownicy cywilni oraz emeryci związani z jednostką.

Kolejna akcja honorowego oddawania krwi zorganizowana przez Klub HDK przy Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku zakończyła się bardzo dobrym wynikiem. Do udziału zgłosiło się 27 osób, a ostatecznie krew oddało 23 dawców.

Łącznie udało się zebrać 10 350 ml tego bezcennego leku, który każdego dnia ratuje zdrowie i życie pacjentów w szpitalach.

Organizatorzy skierowali słowa wdzięczności do wszystkich uczestników akcji za ich zaangażowanie i gotowość do niesienia pomocy potrzebującym. Podziękowania trafiły również do firm i instytucji wspierających przedsięwzięcie.

Wsparcia udzielili: firma kamieniarska APstone Kamieniarstwo Piotra Śledzia, producenci i dystrybutorzy stolarki okiennej i drzwiowej BrunoPCV oraz NITUS, a także Centrum Handlowe Galeria Odyseja i PSB Mrówka Brzesko. Dzięki ich zaangażowaniu dawcy otrzymali okolicznościowe gadżety oraz upominki.

Organizatorzy już dziś zapraszają wszystkich chętnych do udziału w kolejnej akcji krwiodawstwa, która planowana jest we wrześniu. Każda oddana kropla krwi może okazać się bezcenna dla osób potrzebujących pomocy.

foto: Klub HDK

Klub HDK przy KPP w Brzesku/ IB

Idź do oryginalnego materiału