Szpital Południowy pod lupą. Prokuratura wraca do 32 zgłoszeń

4 dni temu
zdjęcie poglądowe

Śledczy skontrolują wszystkie doniesienia związane ze Szpitalem Południowym, które wpływały do prokuratury od 2023 roku. Poinformował o tym minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny Waldemar Żurek. Było ich 32, w tym 12 dotyczących zgonów pacjentów.

O patologicznych sytuacjach w lecznicy opowiedział w wywiadzie były ordynator chirurgii Szpitala Południowego. Dziś (24.06) w tej sprawie odpowiada na pytania śledczych. Bezpośredni nadzór nad prowadzonym postępowaniem sprawuje minister sprawiedliwości.

O szczegółach – Agata Król:

(IAR)

Idź do oryginalnego materiału