Syn łamał przepisy, matka dostała mandat. 16-latek kierował motocyklem bez uprawnień

mylomza.pl 4 dni temu
Policjanci z Łomży zatrzymali 16-latka, kierującego motocyklem bez uprawnień. Nastolatek łamał przy okazji przepisy ruchu drogowego. Sprawą chłopca zajmie się sąd rodzinny, zaś jego matka, właścicielka pojazdu, otrzymała mandat. Policjanci drogówki zauważyli przy ul. Zjazd w Łomży młodego motocyklistę, który dwa razy zlekceważył zakaz wyprzedzania. Zignorował też podwójną linię ciągłą, wyprzedzając najpierw samochód dostawczy, a następnie osobówkę. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli.

Okazało się, iż jednośladem kierował 16-latek z gminy Mały Płock , który wracał do domu. Nastolatek nie miał uprawnień do kierowania tego typu pojazdem. Właścicielem pojazdu była matka , która wraz z ojcem chłopca zjawiła się na miejscu interwencji.

59-latek nie miała świadomości konsekwencji wiążących się z jazdą takim pojazdem. Kobieta dostała mandat w kwocie 1000 złotych za udostępnienie pojazdu osobie bez wymaganych uprawnień. Z kolei 16-letni syn odpowie przed sądem dla nieletnich za popełnione wykroczenia drogowe. Policjanci przypominają, iż to rodzice odpowiadają za bezpieczeństwo swoich nieletnich dzieci.
Idź do oryginalnego materiału