Straż Graniczna w Bielsku-Białej ujawnia nieprawidłowości w zatrudnieniu cudzoziemców

3 godzin temu
Funkcjonariusze Straży Granicznej przeprowadzili kontrolę w dużym przedsiębiorstwie w Bielsku-Białej, sprawdzając legalność zatrudnienia ponad stu cudzoziemców. W trakcie działań wykryto naruszenia przepisów dotyczące sposobu powierzania pracy i realizacji obowiązków. Pracodawca może zostać ukarany, a nielegalnie zatrudnione osoby mogą mieć poważne konsekwencje prawne. Kontrola w bielskiej firmie

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej zakończyli kontrolę legalności zatrudnienia w jednym z dużych przedsiębiorstw działających na terenie miasta. Sprawdzono ponad stu cudzoziemców wykonujących pracę na rzecz tej firmy, a w trakcie weryfikacji ujawniono naruszenia obowiązujących przepisów. Z przekazanych informacji wynika, iż służby prowadziły działania w oparciu o obowiązujące regulacje, koncentrując się na sposobie organizacji zatrudnienia oraz realizacji powierzonych zadań przez osoby zatrudnione.

Nieprawidłowości i możliwe skutki prawne

Podczas czynności kontrolnych stwierdzono nieprawidłowości dotyczące sposobu powierzania pracy obcokrajowcom oraz wykonywania przez nich obowiązków zawodowych. Straż Graniczna zapowiada skierowanie do sądu wniosków o ukaranie pracodawcy, co może skutkować zastosowaniem przewidzianych przepisami środków. Z przekazów wynika, iż ryzyko konsekwencji wiąże się również z syt
Idź do oryginalnego materiału