48 nowych funkcjonariuszy NOSG

slowopodlasia.pl 2 godzin temu
Uroczystość odbyła się 22 czerwca. Rotę ślubowania odczytał komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej – gen. bryg. SG Jacek Szcząchor, zaś błogosławieństwa nowym funkcjonariuszom udzielili: kapelan katolicki NOSG ks. kpt. SG Artur Suska oraz kapelan prawosławny SG ks. ppor SG Jarosław Szczur.- Wypowiedziane przez was słowa roty ślubowania będą stanowić symboliczny początek wiernej i odpowiedzialnej służby na rzecz bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej. Zobowiążecie się do przestrzegania prawa oraz gotowości do podejmowania trudnych wyzwań – często w warunkach wymagających poświęcenia i pełnego zaangażowania. Wierze, iż dokonaliście tego wyboru świadomie i jesteście na te wyzwania gotowi - mówil do nowych funkcjonariuszy komendant NOSG.48 nowo przyjętych funkcjonariuszy w służbie przygotowawczej, najbliższy czas spędzi na szkoleniu, by po ukończonym kursie powrócić do służby w ochronie granicy państwowej.Uroczystość była również okazją do wręczenia medali, odznaczeń oraz wyróżnień funkcjonariuszom i pracownikom Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Z okazji 35-lecia utworzenia Straży Granicznej, Zarząd Oddziałowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy SG przekazał do Nadbużańskiego Oddziału SG motocykl terenowy do wykorzystania w codziennej służbie przez funkcjonariuszy.W 2026 roku Nadbużański Oddział Straży Granicznej otrzymał limit przyjęcia do służby przygotowawczej do 155 osób, a do służby kontraktowej - 170 osób.CZYTAJ TEŻ:Ekstremalna fala upałów uderzy w region. Rekordy Białej Podlaskiej i Lublina są zagrożoneSeria fałszywych alarmów bombowych w całym regionieMamy to! Kierowcy pojechali nowym odcinkiem A2
Idź do oryginalnego materiału