Straż Graniczna nakazuje 55 cudzoziemcom opuszczenie Polski w czerwcu

2 dni temu
Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej wydali 55 decyzji zobowiązujących cudzoziemców do opuszczenia kraju w ciągu jednego tygodnia czerwca. Najwięcej osób pochodziło z Kolumbii, które przebywały w Polsce niezgodnie z deklarowanym celem pobytu. Osoby te muszą wyjechać w terminie do 30 dni, aby uniknąć dalszych konsekwencji prawnych. Decyzje o opuszczeniu terytorium Polski

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w ciągu jednego tygodnia czerwca wydali 55 decyzji zobowiązujących cudzoziemców do opuszczenia terytorium Polski. Osoby objęte postępowaniami mają obowiązek wyjazdu z kraju w terminie do 30 dni. Muszą się do tego dostosować, jeżeli chcą uniknąć dalszych konsekwencji administracyjnych wynikających z niewykonania decyzji.

Obywatele Kolumbii wśród kontrolowanych cudzoziemców

Najliczniejszą grupę stanowili obywatele Kolumbii. Podczas kontroli ujawniono 30 osób tej narodowości, które przebywały w Polsce niezgodnie z deklarowanym celem pobytu i działały inaczej, niż wskazywały wcześniej. Jak ustalili funkcjonariusze, cudzoziemcy korzystali z możliwości pobytu o charakterze turystycznym, a równocześnie podejmowali pracę bez wymaganych zezwoleń. Było to niezgodne z warunkami wjazdu oraz pobytu, na które się powoływali przy przekraczaniu granicy.

Powtórne decyzje w
Idź do oryginalnego materiału