Każdego lata tysiące wczasowiczów udają się na brytyjskie wybrzeże, by cieszyć się ładną pogodą, kamiennymi plażami i licznymi salonami gier.
NADMORSKIE ZBRODNIE
Sezon 7.
PREMIERA
W dni powszednie o 22:00 od 25 sierpnia do 4 września
Każdego lata tysiące wczasowiczów udają się na brytyjskie wybrzeże, by cieszyć się ładną pogodą, kamiennymi plażami i licznymi salonami gier. Ale sielskie kurorty mają też swoje mroczne oblicze,
a wszelkie grzechy zmywane są przez fale przypływu. Urocze i pozornie spokojne nadmorskie miasteczka to też tereny morderców, którzy, jak wzburzone morze, nie mają szacunku dla ludzkiego życia.
Widzowie wyruszą w podróż na skraj klifów, gdzie horyzont spotyka się z linią wody, a życie ze śmiercią. Na pierwszy rzut oka, nadmorskie miejscowości to miejsca pełne śmiechu, spacerów po promenadzie, kolorowych lunaparków i waty cukrowej. Jednak, gdy karuzele przestają się obracać, a na deptakach gasną ostatnie światła, z ciemności wyłania się świat chaosu i zbrodni.
POLSKIE PROGRAMY KRYMINALNE PRODUKCJI
CBS REALITY – POWTÓRKI
ZBRODNIA BEZ CIAŁA
Sezon 1.
W dni powszednie o 21:00 od 4 do 8 sierpnia
Nie ma ciała, nie ma zbrodni… Ale czy na pewno? Oto pięć zabójstw, których sprawcy byli pewni, iż dokonali zbrodni doskonałej. Jednak choć ciała swych ofiar – żon, byłych kochanek czy kolegów – ukryli tak, iż przed procesem nie udało się ich odnaleźć, zostali przez sąd skazani za zabójstwo.
Serial dokumentalny „Zbrodnia bez ciała” przybliża śledztwa prowadzone w tych sprawach,
a opowiadają o nich kryminalistycy, psychologowie, lokalni dziennikarze, a także dwoje głównych ekspertów: współautorka książki „Zbrodnie bez ciał” Diana Brzezińska i profiler Jan Gołębiowski.
ZAWSZE NA SŁUŻBIE
11 i 12 sierpnia o 21:00
Gdy 9 lipca 1979 roku w Lubawie milicjanci prowadzą śledztwo w sprawie kradzieży na stacji Centrali Produktów Naftowych (CPN, w tej chwili Polski Koncern Naftowy Orlen), zauważają, iż ich kolega Tadeusz K. nie pojawił się na służbie. Poprzedniego dnia zakończył pracę o 1:00 w nocy. Nie dotarł do domu. Po początkowych, bezowocnych poszukiwaniach do Lubawy zjeżdżają milicjanci z sąsiednich miast.
Przeszukują teren centymetr po centymetrze, wspomagani przez – budzący sensację w niewielkim mieście – milicyjny helikopter. 14 lipca, w miejscowości Ornowo, 25 kilometrów od Lubawy, dwóch nastoletnich kajakarzy na jeziorze Morliny zauważa ciało mężczyzny w mundurze milicyjnym.
Wszyscy zadają sobie pytania: Co się wydarzyło w nocy z 8 na 9 lipca? Gdzie jest Tadeusz K.? Czy ktoś przyczynił się do jego zaginięcia, a o ile tak, to kto i dlaczego?
DZIECI SIOSTRY BERNADETTY
13 i 14 sierpnia o 21:00
Dwuczęściowy program dokumentalny „Dzieci siostry Bernadetty” opowiada o dwóch historiach, które wstrząsnęły całą Polską.
Dokument otwiera sprawa zaginięcia ośmioletniego Mateusza z Rybnika, która przyczyniła się do odkrycia mrocznej tajemnicy ośrodka wychowawczego sióstr boromeuszek w Zabrzu. Byli podopieczni placówki w dzieciństwie doświadczyli fizycznej i psychicznej przemocy z rąk sióstr i współwychowanków.
W programie opowiadają o tym, co przeżyli za jego murami oraz jaki to miało wpływ na ich życie.
ZAWÓD: PROFILER
Sezon 1.
W dni powszednie o 21:00 i 21:30 od 18 do 22 sierpnia
Kryminalna seria dokumentalna przedstawia historie zbrodni oraz kulisy prowadzonych w ich sprawie śledztw.
Scenariusz serii dokumentalnej powstawał w oparciu o akta sądowe. W serii zobaczymy między innymi sprawę morderstw dwóch starszych małżeństw z Legnicy, które zostały zabite we własnych mieszkaniach, brutalnego zabójstwa 12-latki z Góry Kalwarii, czy zbrodni popełnianych przez seryjnego mordercę, który jeszcze do niedawna grasował w stolicy.
Prowadzący Jan Gołębiowski, jeden z najlepszych polskich profilerów, opowie o swym udziale
w rozwiązywaniu tych kryminalnych zagadek, a także przybliży widzom warsztat profilera policyjnego.
DNA POLSKICH ZBRODNI
Sezon 1.
W dni powszednie o 21:00 i 21:30 od 25 do 29 sierpnia
„DNA polskich zbrodni” to program, który nie tylko odkrywa prawdę o najbardziej poruszających polskich zbrodniach i ich sprawcach, ale przede wszystkim pokazuje tajniki pracy śledczych, ekspertów i biegłych.
Gospodarze programu – autorka powieści kryminalnych, Joanna Opiat-Bojarska, oraz Marcin Myszka, youtuber prowadzący kanał „Niediegetyczne” i podcast „Kryminatorium” – będą przewodnikami po mrocznym, ale i bardzo interesującym świecie kulis zbrodni.
Zaproszeni eksperci opowiedzą o najciekawszych sprawach, najnowocześniejszych technikach kryminalistycznych, najbardziej wnikliwych badaniach i procedurach. Rozłożą na czynniki pierwsze
10 najgłośniejszych spraw kryminalnych ostatnich lat i pokażą, na jakiej podstawie doszło do skazania winnych.
foto, źródło. CBS Reality