Wysokie temperatury mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia i życia. Policjanci przypominają, iż pozostawienie dziecka lub zwierzęcia w samochodzie, choćby na krótki czas, może doprowadzić do tragedii. Każda taka sytuacja wymaga reakcji i powiadomienia służb.

Świdniccy policjanci przypominają, iż podczas upałów wnętrze samochodu bardzo gwałtownie zamienia się w niebezpieczną pułapkę. – Nawet kilka minut spędzonych w nagrzanym aucie może stanowić poważne zagrożenie. Wysoka temperatura jest szczególnie niebezpieczna dla najmłodszych, których organizmy znacznie szybciej ulegają przegrzaniu. Pamiętajmy również o zwierzętach. Pozostawienie psa czy kota w nagrzanym samochodzie, choćby na krótki czas, może doprowadzić do odwodnienia, udaru cieplnego, a choćby śmierci. Uchylone szyby nie chronią przed przegrzaniem – wskazuje asp. Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.
Jeżeli zauważysz dziecko lub zwierzę pozostawione w zamkniętym samochodzie:
- natychmiast zadzwoń pod numer alarmowy 112,
- sprawdź, czy właściciel pojazdu nie znajduje się w pobliżu,
- postępuj zgodnie z poleceniami dyspozytora lub policjantów,
- jeśli zagrożone jest życie lub zdrowie, może być konieczne wybicie szyby w pojeździe,
- pozostań na miejscu do czasu przyjazdu służb.
/KPP Świdnica, opr. mn/

2 godzin temu










English (US) ·
Polish (PL) ·
Russian (RU) ·