Od wczoraj (26 czerwca) realizowane są poszukiwania mężczyzny, który pływał w zbiorniku wodnym Kruki w Oświęcimiu i nagle zniknął pod lustrem wody.
Jak informuje aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, wczoraj po godzinie 17.00 służby ratunkowe zostały powiadomione o mężczyźnie pływającym w zbiorniku Kruki, który nagle zniknął pod wodą. Na brzegu ujawniono pozostawiony plecak i męskie buty.
– Niezwłocznie wszczęto poszukiwania, w których udział wzięli strażacy z Grupy Wodno-Nurkowej OSP Oświęcim, strażacy PSP Oświęcim, strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Krakowa, policjanci i ratownicy medyczni. Strażacy oraz płetwonurkowie sprawdzili lustra wody oraz dna zbiornika. Poszukiwania trwały przez kilka godzin. Policjanci prowadzili ustalenia dotyczące tożsamości mężczyzny, którego poszukiwano. Wstępnie ustalono, iż poszukiwanym może być 46-letni mieszkaniec powiatu oświęcimskiego. Dzisiaj poszukiwania zostaną wznowione – podkreśla Małgorzata Jurecka.
Fot. KPP Oświęcim
Fot. KPP Oświęcim
Fot. KPP Oświęcim

1 godzina temu













English (US) ·
Polish (PL) ·
Russian (RU) ·