W ubiegłym tygodniu policjanci z Pszczyny i Mikołowa zatrzymali kierowców, którzy znacząco przekroczyli prędkość. W efekcie utracili prawo jazdy i zapłacą wysokie mandaty.
Do interwencji w Pszczynie doszło w niedzielę 21 czerwca po godz. 8.00 podczas rutynowej kontroli prędkości. Okazało się, iż 37-letni Katowiczanin, prowadzący nissana, ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Pędził 113 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało 50 km/h.
37-latek tłumaczył swoje zachowanie pośpiechem. Jak przekazał policjantom, wyjechał zbyt późno i spieszył się na zawody.
Stróże prawa zatrzymali kierowcy prawo jazdy na trzy miesiące, a ponadto wypisali mu mandat w wysokości 2000 zł. Na jego konto trafiło również 14 punktów.
Z kolei 18 czerwca po godz. 20.00 w Wyrach mikołowscy policjanci zatrzymali do kontroli mężczyznę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 86 km/h. Pomiar wykazał, iż kierujący Cuprą poruszał się z prędkością 136 km/h, w miejscu, gdzie limit wynosił 50 km/h. 43-letni mieszkaniec Łazisk Górnych został ukarany mandatem karnym oraz zatrzymano mu prawo jazdy.
Pszczyńska policja przypomina, iż nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych zdarzeń drogowych. – Apelujemy o przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości i dostosowanie stylu jazdy do warunków panujących na drodze. Kilka minut zaoszczędzonych podczas podróży nie jest warte ryzyka utraty zdrowia lub życia.
Z kolei komenda w Mikołowie poinformowała, iż przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h również poza obszarem zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.
(JJ)

3 godzin temu










English (US) ·
Polish (PL) ·
Russian (RU) ·