„Policjant, który mi pomógł”. Funkcjonariusz z Łomży wśród najlepszych!

mylomza.pl 4 dni temu
Sławomir Mikucki z Komendy Miejskiej Policji w Łomży został jednym z pięciu funkcjonariuszy wyróżnionych w XIX edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Aby znaleźć się w gronie laureatów, należy wykazać się szczególnym profesjonalizmem, empatią i osobistym zaangażowaniem w pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub poszkodowanym w wyniku nieszczęśliwych wypadków. Organizatorem konkursu jest Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji. Zwycięzców wyłoniła komisja, w skład której wchodzili laureaci trzech ostatnich edycji konkursu oraz przedstawiciel Biura Prewencji KGP.

Głównym celem konkursu jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub poszkodowanym w wyniku nieszczęśliwych wypadków. Istotą przedsięwzięcia jest również wyróżnienie tych funkcjonariuszy, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom doznającym przemocy domowej.

Zgodnie z regulaminem konkursu zgłoszenia policjanta do konkursu mogła dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja. Termin nadsyłania zgłoszeń upływał z końcem maja.

Komenda Miejska Policji w Łomży ma szczególne powody do dumy, ponieważ w gronie pięciu laureatów znalazł się asp. szt. Sła
Idź do oryginalnego materiału