Pięć lat elitarnej formacji. Koncert w Piekarach Śląskich przyciągnął gości

23 godzin temu

W Piekarach Śląskich odbył się koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, zorganizowany z okazji 5. rocznicy działalności Wydziału Zabezpieczenia Działań Śląskiego Oddziału SG.

24 czerwca w Kinie Zacisze działającym przy Miejskim Domu Kultury w Piekarach Śląskich zorganizowano koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. Wydarzenie przygotowano z okazji 5. rocznicy działalności Wydziału Zabezpieczenia Działań Śląskiego Oddziału Straży Granicznej i wpisano je w obchody 35-lecia Straży Granicznej, prowadzone przez cały bieżący rok.

Gospodarzami uroczystości byli Komendant Śląskiego Oddziału SG gen. bryg. SG Andrzej Jakubaszek oraz prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Kajdan. Wśród uczestników znaleźli się m.in. przedstawiciele Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, a także prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego S.A. w Katowicach Artur Tomasik.

W uroczystości uczestniczyli również Komendant Karpackiego Oddziału SG gen. bryg. SG Adam Jopek, zastępca komendanta Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych w Lubaniu płk SG Tomasz Różański oraz zastępca dyrektora Biura Zabezpieczenia Działań ppłk SG Marcin Morawski. Obecni byli także przedstawiciele Policji, Wojska, Nadleśnictwa i Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz inni zaproszeni goście.

Wydział Zabezpieczenia Działań funkcjonuje w strukturach Straży Granicznej jako elitarna komórka taktyczno-bojowa, pełniąca rolę jednostki specjalnej formacji. Do głównych zadań funkcjonariuszy należy fizyczne zatrzymywanie najniebezpieczniejszych przestępców, przeciwdziałanie terroryzmowi oraz wsparcie działań granicznych prowadzonych w warunkach wysokiego ryzyka.

red
źródło: Śląski Oddział Straży Granicznej

Idź do oryginalnego materiału