
Kamera monitoringu miejskiego zarejestrowała moment kradzieży na przystanku tramwajowym przy ulicy Targowej. Natychmiastowe przekazanie informacji Policji przez operatora skutkowało zatrzymaniem sprawcy, zanim jeszcze śpiący na przystanku nietrzeźwy mężczyzna zorientował się, iż został pozbawiony dokumentów oraz rzeczy osobistych. Policjanci przedstawili już zarzut zuchwałemu złodziejowi i tym samym “wzbogacili” jego kartotekę kryminalną.
Patrol północnopraskiej Policji otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu miejskiego, który zauważył niepokojącą sytuację na przystanku tramwajowym. W oku kamery widać było wyraźnie śpiącego na ławce mężczyznę i innego, który przeszukiwał jego rzeczy. Po chwili dało się zauważyć, jak “intruz”, z ciemnym plecakiem, wsiada do tramwaju.
Policjanci natychmiast ruszyli śladem opisanego złodzieja. Zatrzymali go, kiedy wysiadł na przystanku. Mundurowi znaleźli przy nim nienależące do niego dokumenty. 49-latek przyznał się, iż plecak ukradł. Razem z nim patrolowcy przejechali do miejsca, gdzie spał okradziony mężczyzna. Nie zorientował się, iż padł ofiarą złodzieja. Ponieważ był nietrzeźwy, policjanci umieścili go w stołecznej izbie wytrzeźwień. 49-latka przewieźli do komendy.
Następnego dnia, policjanci przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonego, a potem przedstawili zarzut 49-latkowi. Ponieważ mężczyzna był w przeszłości wielokrotnie notowany za kradzieże, za przestępstwo, którego się dopuścił odpowie w warunkach recydywy. Grozi mu surowsza kara.
Źródło: KRP VI
Foto: Tramwaje Warszawskie
gazeta Mieszkaniec
Mieszkaniec – gazeta mieszkańców Warszawy

2 dni temu














English (US) ·
Polish (PL) ·
Russian (RU) ·