Dwa mężczyźni podejrzani o odebranie pieniędzy od mieszkanki gminy Wąchock, oszukanej metodą na wypadek, zostali zatrzymani i aresztowani na 3 miesiące. Grozi im do 8 lat więzienia.
Paweł Kusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach informuje, iż mężczyzn zatrzymano na terenie województwa dolnośląskiego.
– Mają oni związek z sytuacją sprzed kilku dni, w której 78-letnia mieszkanka powiatu starachowickiego uwierzyła w historię z wypadkiem i przekazała oszustom pieniądze i biżuterię. Początek historii miał miejsce 12 czerwca na terenie gminy Wąchock. Wówczas do 78-latki zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Kobieta usłyszała, iż zięć spowodował wypadek i potrzebne są pieniądze na kaucję, aby uniknął więzienia. Kobieta uwierzyła, iż cała historia jest prawdziwa i przekazała biżuterię oraz gotówkę na łączną kwotę 80 000 złotych mężczyźnie, który przyszedł do jej domu – opowiada policjant.
Sprawą oszustwa zajęli się starachowiccy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich, którzy wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach w miniony czwartek na terenie województwa dolnośląskiego, w miejscowości Kłodzko, zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 20 lat. Obaj usłyszeli zarzuty związane z oszustem, a młodszy z nich dodatkowo zarzut podsiadania środków psychotropowych. Decyzją sądu, mężczyźni trafili na 3 miesiące do tymczasowego aresztu.

2 godzin temu















English (US) ·
Polish (PL) ·
Russian (RU) ·