Nowy namiot wojskowy trafił do służb na granicy.

3 godzin temu

Powiat Sokólski przekazał dzisiaj Placówce Straży Granicznej w Kuźnicy nowy namiot wojskowy N-6/97 Lubawa S.A. o wartości 2490 złotych. Ten praktyczny i wytrzymały sprzęt ma na celu wsparcie funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy codziennie zmagają się z trudnymi warunkami podczas pełnienia służby na granicy. W przekazaniu uczestniczyli: Piotr Rećko, starosta sokólski, Jerzy Białomyzy, członek zarządu Powiatu Sokólskiego oraz przedstawiciele Placówki Straży Granicznej w Kuźnicy: kpt. SG Janusz Sawicki i chor. szt. SG Marcin Minkiewicz.

Starosta Piotr Rećko podkreślił, iż wsparcie służb mundurowych jest obowiązkiem i wyrazem wdzięczności za obronę polsko-białoruskiej granicy.

Jesteśmy dumni, iż możemy realnie wspierać nasze służby, a tym samym przyczynić się do poprawy warunków pracy funkcjonariuszy Straży Granicznej. To nasz wyraz uznania dla ich codziennego zaangażowania i odpowiedzialnej roli, jaką pełnią w ochronie granic naszego kraju – powiedział starosta.

Przekazanie namiotu to nie tylko akt wsparcia materialnego, ale również gest solidarności z funkcjonariuszami, którzy codziennie dbają o bezpieczeństwo na wschodnich granicach Polski. Powiat Sokólski dąży do kontynuowania współpracy i wsparcia dla służb mundurowych, doceniając ich wkład w stabilność i bezpieczeństwo regionu.

Mam nadzieję, iż ten namiot przyczyni się do poprawy komfortu pracy pograniczników, zapewniając im między innymi lepszą ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Liczę, iż będzie dobrze służył podczas wykonywania ich codziennych obowiązków – powiedział Jerzy Białomyzy, członek zarządu Powiatu Sokólskiego.

Kpt. SG Janusz Sawicki, dziękując za przekazany sprzęt, wyjaśnił, iż posłuży on do zabezpieczenia chronionego odcinka granicy państwowej, znajdującego się w terytorialnej odpowiedzialności Placówki Straży Granicznej w Kuźnicy oraz do ochrony sprzętu funkcjonariuszy Straży Granicznej jako tymczasowy posterunek wartowniczy.

Sylwia Matuk, fot. Piotr Białomyzy

Idź do oryginalnego materiału