Husaria polubiła złoto. Gwiazdy wśród mundurowych

9 miesięcy temu

Przełom maja i czerwca okazał się zabójczy w wykonaniu wojowników z mławskiej Husarii. Sięgnęli po medale aż na trzech imprezach. Niektórzy spośród naszych reprezentantów zasłużyli choćby na miano multimedalistów.

W Mińsku Mazowieckim rozegrano mistrzostwa Polski służb mundurowych. Michał Juszczyk przebił się dwukrotnie na najwyższy stopień podium. W formule gi (pasy purpurowe, kat. wag. -88,3 kg) pokonał w finale Damiana Jakubowskiego z Gliwic. Wyższość nad tym samym konkurentem wykazał także w pojedynku o pierwsze miejsce w formule No GI (pasy purpurowe, kat. wag. -85,5 kg).

Drugim złotym medalistą czempionatu został Jakub Wallis. W formule No Gi (pasy białe, kat. wag. -85,5 kg) okazał się lepszy w decydującym starciu z Patrykiem Wajdą z Suwałk. Na trzecim miejscu finiszował Bartosz Wdowiński z Legionowa.

W Luboniu (miasto w województwie wielkopolskim) rozegrano turniej Open Gi. W kategorii białe pasy addult +100,5 kg srebro zgarnął Jakub Orłowski. Przegrał tylko raz z Maciejem Malinowskim z Konstantynowa Łódzkiego.

Z kolei w Dąbrowie Górniczej podczas zawodów z cyklu OAK Jiu Jitsu Chalange 2 kapitalną formą błysnął Paweł Jaworski. Cieszył się ze złota zarówno w formule Gi w kategorii brązowe/czarne pasy (kat. wag. -88,3 kg) oraz w formule No Gi brązowe/czarne pasy (kat. wag. -85,5 kg), Nie miał sobie równych w także formule No Gi Open Elite. Z kolei w formule Gi Open Elite sięgnął po srebro.

Na tej samej imprezie nie próżnował także Konrad Krajewski. W kategorii junior młodszy (rocznik 2008-2010, waga -65 kg) okazał się najlepszy. Finałowy bój przyniósł triumf nad Olivierem Dudkiem z Jaworzna. Natomiast w formule No Gi (waga -64,4 kg) został sklasyfikowany na trzeciej pozycji.

Fot: Husaria Mława