Gigantyczny arsenał śmierci w Stobiernej! Kilkadziesiąt pocisków w garażu 52-latka, zobacz nagranie z detonacji! [FOTO / WIDEO]

2 godzin temu

Z opublikowanych dziś przez rzeszowską komendę miejską ustaleń wynika, iż powodem piątkowej eksplozji po godzinie 16:30 były zgromadzone w garażu materiały wybuchowe. Pierwszy ślad odkryli pirotechnicy z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego, którzy w zniszczonym pomieszczeniu zabezpieczyli spalone łuski.

To, co stało się chwilę później, zmusiło mundurowych do natychmiastowego wezwania wsparcia. Do akcji wkroczyli wyspecjalizowani funkcjonariusze z sekcji minersko-pirotechnicznej Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji (SPKP) w Rzeszowie.

Arsenał z czasów wojny pod Rzeszowem

Policyjni komandosi, po dokładnym sprawdzeniu i zabezpieczeniu terenu posesji, dokonali szokującego odkrycia. W garażu 52-latka przechowywane było kilkadziesiąt sztuk różnych pocisków artyleryjskich z zapalnikami z okresu I i II wojny światowej.

Wszystkie niebezpieczne militarne znaleziska zostały już wywiezione przez policyjnych kontrterrorystów i przetransportowane do miejsca ich bezpiecznej neutralizacji. Dopiero po oczyszczeniu terenu do pracy przystąpili policyjni śledczy, którzy przeprowadzili szczegółowe oględziny.

Przypomnijmy, iż poszkodowany w tym zdarzeniu 52-letni mieszkaniec posesji z poważnymi obrażeniami, w stanie bezpośrednio zagrażającym życiu, został przetransportowany do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Policja apeluje o rozsądek

Przy okazji ujawnienia szczegółów tego zdarzenia, policjanci wystosowali pilne ostrzeżenie. Wojenne niewybuchy i niewypały, mimo upływu wielu dziesięcioleci, wciąż są skrajnie niebezpieczne. W przypadku znalezienia takich przedmiotów kategorycznie nie wolno ich dotykać, przemieszczać ani próbować rozbrajać. Należy natychmiast powiadomić służby pod numerem alarmowym 112.

Idź do oryginalnego materiału