Nakielscy policjanci prowadzą działania w ramach akcji „Aktywna Tarcza – Active Shield”, organizowanej przez międzynarodową organizację UE-RAILPOL. Działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa w rejonach dworców i przejazdów kolejowych.
W dniach 25.06.2026 r.– 26.06.2026 r. nakielscy policjanci będą kontrolować obszar kolejowy w Nakle nad Notecią pod kątem ewentualnych zagrożeń oraz zakłócania ładu i porządku. Działania te prowadzone są w ramach akcji „Aktywna Tarcza – Active Shield”, którą prowadzi międzynarodowa organizacja UE-RAILPOL zrzeszająca służby odpowiedzialne za ochronę kolei. Policjanci w ramach współpracy również aktywnie uczestniczą w powyższym przedsięwzięciu.
W trakcie akcji mundurowi będą m.in. nadzorować miejsca szczególnie newralgiczne na obszarze kolejowym oraz przeciwdziałać zachowaniom niezgodnym z prawem, które mogą zakłócać funkcjonowanie kolei lub wpływać na bezpieczeństwo ruchu kolejowego.
mł. asp. Kamil Smoliński Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

1 godzina temu

![BOCHNIA. Nowe radiowozy dla bocheńskiej policji [ZDJĘCIA]](https://bochniazbliska.pl/wp-content/uploads/2026/06/DSC_8027.jpg)









English (US) ·
Polish (PL) ·
Russian (RU) ·