Bezpieczne wakacje – policjanci i strażacy przypominają o najważniejszych zasadach

20 godzin temu
fot. Radio Doxa

Wakacje tuż za rogiem, a ten okres dla służb ratunkowych jest szczególnie intensywny. Policjanci często określają lipiec, sierpień czy wrzesień jako czarne miesiące w ich pracy. Dlatego też opolscy funkcjonariusze wystosowali apel, aby w tym trudnym dla nich okresie zachowywać szczególną ostrożność m.in. na drogach i na akwenach, zwracając przy tym uwagę na ograniczenie wystawiania się na pełne słońce podczas upałów.

– Pamiętajmy przede wszystkim o tym, aby korzystać tylko i wyłącznie z miejsc wyznaczonych do kąpieli. Najlepiej byłoby, jeżeli byłyby to kąpieliska strzeżone tam, gdzie są ratownicy – mówi aspirant Ewelina Karpińska z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

– W naszych działaniach skupimy się przede wszystkim na tym, aby wszyscy bezpiecznie dojechali do miejsc docelowych, a po zakończeniu urlopu bezpiecznie dojechali do swoich domów – dodaje komisarz Tomasz Kukułka, ekspert Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

– Warto wziąć pod uwagę to, iż o ile wyruszamy na wakacje i opuszczamy nasz dom, aby zabezpieczyć go odpowiednio i na czas wszystkie odbiorniki w domu powyłączać, aby nie powodować dodatkowego zagrożenia wewnątrz naszego mieszkania czy też domu – apeluje kapitan Łukasz Nowak, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

Policjanci apelują również o nie pozostawianie w zamkniętych samochodach zwierząt i małych dzieci. Temperatura w takim pojeździe błyskawicznie rośnie i jest realnym zagrożeniem życia.

Ewelina Karpińska, Tomasz Kukułka, Łukasz Nowak:

Dłuższa wersja:

Ewelina Karpińska, Tomasz Kukułka, Iwona Sładkowska, Łukasz Nowak:

Autor: Jerzy Dorosz

Idź do oryginalnego materiału