
fot. Radio DoxaWakacje tuż za rogiem, a ten okres dla służb ratunkowych jest szczególnie intensywny. Policjanci często określają lipiec, sierpień czy wrzesień jako czarne miesiące w ich pracy. Dlatego też opolscy funkcjonariusze wystosowali apel, aby w tym trudnym dla nich okresie zachowywać szczególną ostrożność m.in. na drogach i na akwenach, zwracając przy tym uwagę na ograniczenie wystawiania się na pełne słońce podczas upałów.
– Pamiętajmy przede wszystkim o tym, aby korzystać tylko i wyłącznie z miejsc wyznaczonych do kąpieli. Najlepiej byłoby, jeżeli byłyby to kąpieliska strzeżone tam, gdzie są ratownicy – mówi aspirant Ewelina Karpińska z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.
– W naszych działaniach skupimy się przede wszystkim na tym, aby wszyscy bezpiecznie dojechali do miejsc docelowych, a po zakończeniu urlopu bezpiecznie dojechali do swoich domów – dodaje komisarz Tomasz Kukułka, ekspert Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.
– Warto wziąć pod uwagę to, iż o ile wyruszamy na wakacje i opuszczamy nasz dom, aby zabezpieczyć go odpowiednio i na czas wszystkie odbiorniki w domu powyłączać, aby nie powodować dodatkowego zagrożenia wewnątrz naszego mieszkania czy też domu – apeluje kapitan Łukasz Nowak, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.
Policjanci apelują również o nie pozostawianie w zamkniętych samochodach zwierząt i małych dzieci. Temperatura w takim pojeździe błyskawicznie rośnie i jest realnym zagrożeniem życia.
Ewelina Karpińska, Tomasz Kukułka, Łukasz Nowak:
Dłuższa wersja:
Ewelina Karpińska, Tomasz Kukułka, Iwona Sładkowska, Łukasz Nowak:
Autor: Jerzy Dorosz

20 godzin temu













English (US) ·
Polish (PL) ·
Russian (RU) ·