Powiat wieluński: zatrzymano mężczyznę, który przewoził w samochodzie ponad pół kilograma substancji psychotropowych

1 godzina temu

Wieluńscy kryminalni zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego podejrzanego o posiadanie znacznych ilości substancji psychotropowych

Policjanci z wydziału kryminalnego wieluńskiej komendy, monitorując środowisko przestępcze, uzyskali informację, iż kierowca poruszający się samochodem marki BMW może posiadać środki odurzające. 24 czerwca w miejscowości Wielgie, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli wytypowany pojazd. Za kierownicą siedział 25-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Funkcjonariuszy zaniepokoiło zachowanie mężczyzny, który był wyraźnie zdenerwowany. Podejrzewając, iż może posiadać narkotyki policjanci postanowili dokładnie sprawdzić pojazd. Ich przypuszczenia gwałtownie się potwierdziły. W trakcie przeszukania samochodu policjanci zabezpieczyli ponad 500 gramów skrystalizowanej substancji. Wstępne badania wykonane przy użyciu narkotestera wykazały, iż zabezpieczona substancja to mefedron. 25-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Następnie został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych. Prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec 25-latka tymczasowego aresztowania. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznych ilości substancji psychotropowych lub środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

-mówiła Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Fot. KPP w Wieluniu

Idź do oryginalnego materiału