Wysokim mandatem oraz zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się jazda 27-letniej kobiety.
W środę (24 czerwca) w miejscowości Rogów, policjanci wydziału ruchu drogowego kazimierskiej policji kontrolowali prędkość poruszających się pojazdów. Tuż przed godziną 21.00 mundurowi zatrzymali do kontroli Audi, którym kierowała 27-latka. Powodem zatrzymania było przekroczenie prędkości o 74 km/h w obszarze zabudowanym. Kobieta została ukarana mandatem karnym w kwocie 5000 złotych, w związku z popełnieniem wykroczenia w warunkach recydywy oraz otrzymała 15 punktów karnych. Policjanci zatrzymali również jej prawo jazdy.
Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie obowiązujących przepisów. Nadmierna prędkość, kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających oraz lekceważenie obowiązujących zakazów należą do najczęstszych przyczyn tragicznych zdarzeń na drogach. Ponadto przekroczenie dopuszczalnej prędkości może skutkować wysokimi mandatami oraz punktami karnymi.
Wysokość mandatów za przekroczenie prędkości:
Do 10 km/h – 50 zł
Od 11 do 15 km/h – 100 zł
Od 16 do 20 km/h – 200 zł
Od 21 do 25 km/h – 300 zł
Od 26 do 30 km/h – 400 zł
Od 31 do 40 km/h – 800 zł; recydywa – 1600zł
Od 41 do 50 km/h – 1000 zł; recydywa – 2000zł
Od 51 do 60 km/h – 1500 zł; recydywa – 3000zł
Od 61 do 70 km/h – 2000 zł; recydywa – 4000zł
Od 71 km/h i więcej – 2500 zł; recydywa – 5000zł

1 godzina temu












English (US) ·
Polish (PL) ·
Russian (RU) ·