
Fot. Śląski Oddział Straży GranicznejPonad 900 przypadków nielegalnej pracy cudzoziemców wykryli od początku roku funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej. W ramach 200 kontroli przeprowadzonych w województwach śląskim i opolskim sprawdzono prawie trzy i pół tysiąca osób. Nieprawidłowości stwierdzono w przypadku 920-stu cudzoziemców.
Wobec pracodawców zostaną skierowane do sądów wnioski o ukaranie. Odpowiedzialność poniosą również osoby wykonujące pracę bez wymaganych zezwoleń. W tym roku na pracodawców zatrudniających cudzoziemców niezgodnie z prawem nałożono kary w łącznej wysokości ponad 452 tysięcy złotych.
Autor: Tomasz Cichoń

1 dzień temu







English (US) ·
Polish (PL) ·
Russian (RU) ·