200 kontroli legalności zatrudnienia i kary dla pracodawców

1 dzień temu
Fot. Śląski Oddział Straży Granicznej

Ponad 900 przypadków nielegalnej pracy cudzoziemców wykryli od początku roku funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej. W ramach 200 kontroli przeprowadzonych w województwach śląskim i opolskim sprawdzono prawie trzy i pół tysiąca osób. Nieprawidłowości stwierdzono w przypadku 920-stu cudzoziemców.

Wobec pracodawców zostaną skierowane do sądów wnioski o ukaranie. Odpowiedzialność poniosą również osoby wykonujące pracę bez wymaganych zezwoleń. W tym roku na pracodawców zatrudniających cudzoziemców niezgodnie z prawem nałożono kary w łącznej wysokości ponad 452 tysięcy złotych.

Autor: Tomasz Cichoń

Idź do oryginalnego materiału