15 lat więzienia dla nożownika z Legnicy. Zdaniem sądu, Krzysztof P. nie chciał zabić

3 godzin temu
Sąd Okręgowy w Legnicy nie zgodził się z tezą oskarżyciela publicznego, iż Krzysztof P., który 11 marca 2025 roku na Al. Rzeczypospolitej śmiertelnie ranił nożem Piora O. i pokaleczył Mariusza F. działał z zamiarem zabójstwa. Na to nie znaleziono dowodów. Sąd przyjął więc, iż celem nożownika był odwet za brutalne pobicie; zamierzał spowodować ciężkie uszkodzenia ciała, ale nie śmierć. Krzysztof P. ma za to spędzić w więzieniu 15 lat. Poza 15 latami więzienia Krzysztof P. musi wpłaić dwie nawiazki (15 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, 2 tys. zł na rzecz Mariusza F.) i pokryć koszty procesu.

Prokurator chciał dla Krzysztofa P. 20 lat pozbawienia wolności. Obrona wnosiła o uznanie, iż to oskarżony został zaatakowany i działał w warunkach obrony koniecznej. Mecenas Karolina Grochowska miała nadzieję na całkowite uniewinnienie lub dużo łagodniejszy wyrok.


- Sad uznał, iż dowody przeprowadzone na rozprawie i ocenione jako wiarygodne oraz przydatne nie pozwalają odtworzyć przebiegu zdarzenia zgodnie z tezą oskarzenia, a tym samym nie sąd może podzielić przyjętych przez oskarżyciela publicznego ocen prawnych, iż czyn Krzysztofa P. należy zakwalifikować jako przestępstwo noszące znamiona zabójstwa na osobie Piotra O. - mówił w ustnym uzasadni
Idź do oryginalnego materiału