Wykopali podkop pod sejf

1 godzina temu
Zdjęcie: Wykopali podkop pod sejf


Źródło: policja

Scenariusz tego napadu przypomina filmowe perypetie gangu Olsena. Kieleccy bandyci także mieli dobry pomysł, ale diabeł jak zawsze tkwi w szczegółach.

W nocy z 14 na 15 marca 2020 roku zamaskowani mężczyźni weszli do bramy kamienicy sąsiadującej z kantorem znajdującym się przy ulicy Sienkiewicza. Mężczyźni uszkodzili kratę zamykającą aby być pewnym, iż będą mieli nieskrępowany dostęp do budynku. Jeszcze tej samej nocy bracia dostali się do piwnicy znajdującej się dokładnie pod kantorem. Dzięki dokładnemu rozpoznaniu byli w stanie zlokalizować gdzie znajduje się sejf. Mężczyźni wykonali otwór w suficie piwnicy – dokładnie pod sejfem. Nad ranem przerwali pracę maskując wszystko.

Finał akcji miał miejsce następnej nocy. Po obrabowaniu sejfu bandyci wsiedli do taksówki i pojechali na stacje paliw po alkohol.

Historię podkopu pod kantor w Kielcach przedstawiamy w podcaście „Kryminalne historie”.



KRYMINALNE HISTORIE

Morderstwa, kradzieże, porwania, zaginięcia bez śladu. Sprawy, o których było głośno i których nie sposób zapomnieć. Przerażające i tajemnicze śledztwa. Wydarzenia, które wstrząsnęły nie tylko mieszkańcami województwa świętokrzyskiego. Każdy odcinek „Kryminalnych historii” to opowieść o innym przestępstwie.

Idź do oryginalnego materiału