Do pierwszego zatrzymania doszło w godzinach porannych. Patrol Straży Granicznej oraz WOT ujął trzech obywateli Sudanu. Kilka godzin później, około godziny 14:00, mundurowi namierzyli kolejną grupę – tym razem trzy osoby pochodzące z Erytrei. Obie grupy migrantów poruszały się pieszo i zostały zatrzymane w bliskiej odległości od linii granicy państwowej na terenie gminy Puńsk.
Natychmiastowa readmisja. Cudzoziemcy wrócili na Litwę
Wszyscy zatrzymani we wtorek mężczyźni przeszli standardowe procedury weryfikacji tożsamości. Po zakończeniu niezbędnych czynności administracyjnych, cudzoziemcy zostali niezwłocznie przekazani stronie litewskiej w ramach obowiązującej procedury readmisji uproszczonej.
Statystyki rosną. Setki zatrzymań od początku roku
Sytuacja na polsko-litewskim odcinku granicy pozostaje napięta. Służby meldują o sta

2 godzin temu










English (US) ·
Polish (PL) ·
Russian (RU) ·