Wnikliwa praca operacyjna żorskich kryminalnych doprowadziła do zlikwidowania czynnego laboratorium produkującego metamfetaminę. Policjanci zatrzymali sześciu obywateli Czech w wieku od 31 do 40 lat i zabezpieczyli około 2 kilogramów substancji służącej do wytworzenia narkotyku. Decyzją sądu czterech mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych. Sprawa ma charakter rozwojowy.