Zięć miał trafić do więzienia! Seniorka straciła fortunę. Policja dopadła podejrzanych

3 dni temu
78-letnia mieszkanka powiatu starachowickiego uwierzyła w dramatyczną historię o wypadku spowodowanym przez zięcia i przekazała oszustom pieniądze oraz biżuterię warte 80 tysięcy złotych. Kilka dni później policjanci namierzyli i zatrzymali dwóch młodych mężczyzn na Dolnym Śląsku. Obaj trafili do aresztu na trzy miesiące. - Do oszustwa doszło 12 czerwca na terenie gminy Wąchock. Do 78-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Przekazał jej informację, iż jej zięć miał spowodować poważny wypadek drogowy, a jedynym sposobem na uniknięcie przez niego więzienia jest wpłacenie wysokiej kaucji - poinformował asp. Paweł Kusiak z KPP Starachowice.

Seniorka uwierzyła w przedstawioną historię. W krótkim czasie przekazała nieznanemu mężczyźnie, który pojawił się pod jej domem, gotówkę oraz biżuterię o łącznej wartości około 80 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. W działania włączyli się także policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Przełom nastąpił w miniony czwartek. Na terenie województwa dolnośląskiego, w Kłodzku, mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 20 lat podej
Idź do oryginalnego materiału