Zielonogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który na jednym z kanałów internetowych miał grozić prezydentowi Karolowi Nawrockiemu. W sobotę (27 czerwca) mężczyzna ma zostać doprowadzony do prokuratury.
Zatrzymany to 36-letni obywatel Ukrainy.
Jak poinformowała PAP mł. asp. Anna Baran z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, groźby pod adresem prezydenta RP padły podczas rozmowy na kanale internetowym. 36-letni Ukrainiec rozmawiał z osobą o nieustalonej tożsamości. W trakcie upublicznionej w internecie rozmowy miały paść słowa, które policjanci uznali za groźby pozbawienia życia prezydenta RP.
Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zatrzymali mężczyznę, który kierował groźby pod adresem prezydenta RP
– powiedziała w sobotę PAP funkcjonariuszka i potwierdziła, iż zatrzymanym jest 36-letni obywatel Ukrainy.
Mężczyzna zostanie w sobotę (27 czerwca) doprowadzony do prokuratury.
Jak powiedziała mł. asp. Anna Baran, będzie odpowiadał za naruszenie artykułu 226 Kodeksu karnego, który mówi o publicznym znieważeniu lub poniżeniu konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej. Grozi za to grzywna, kara ograniczenia wolności albo do 2 lat więzienia.
Polecamy

Atak w szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju. Cztery osoby poszkodowane
Do ataku z użyciem ostrego narzędzia doszło w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Jastrzębiu-Zdroju w czwartek. Rzeczniczka szpitala Marcelina Twardowska poinformowała o...
Czytaj więcejDetails
Głodzili dziecko. Jest akt oskarżenia dla rodziców Helenki


1 godzina temu













English (US) ·
Polish (PL) ·
Russian (RU) ·