Zatrzymano 36-latka, który miał grozić Prezydentowi RP

1 godzina temu

Zielonogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który na jednym z kanałów internetowych miał grozić prezydentowi Karolowi Nawrockiemu. W sobotę (27 czerwca) mężczyzna ma zostać doprowadzony do prokuratury.

Zatrzymany to 36-letni obywatel Ukrainy.

Jak poinformowała PAP mł. asp. Anna Baran z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, groźby pod adresem prezydenta RP padły podczas rozmowy na kanale internetowym. 36-letni Ukrainiec rozmawiał z osobą o nieustalonej tożsamości. W trakcie upublicznionej w internecie rozmowy miały paść słowa, które policjanci uznali za groźby pozbawienia życia prezydenta RP.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zatrzymali mężczyznę, który kierował groźby pod adresem prezydenta RP

– powiedziała w sobotę PAP funkcjonariuszka i potwierdziła, iż zatrzymanym jest 36-letni obywatel Ukrainy.

Mężczyzna zostanie w sobotę (27 czerwca) doprowadzony do prokuratury.

Jak powiedziała mł. asp. Anna Baran, będzie odpowiadał za naruszenie artykułu 226 Kodeksu karnego, który mówi o publicznym znieważeniu lub poniżeniu konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej. Grozi za to grzywna, kara ograniczenia wolności albo do 2 lat więzienia.

Polecamy

KRAJ I ŚWIAT

Atak w szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju. Cztery osoby poszkodowane

25 czerwca 2026

Do ataku z użyciem ostrego narzędzia doszło w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Jastrzębiu-Zdroju w czwartek. Rzeczniczka szpitala Marcelina Twardowska poinformowała o...

Czytaj więcejDetails

Głodzili dziecko. Jest akt oskarżenia dla rodziców Helenki

25 czerwca 2026

Areszt dla ojca, który rzucił sześciomiesięcznym synem o podłogę

23 czerwca 2026

Powstał polsko-estoński zespół śledczy ds. Zondacrypto

22 czerwca 2026

Zielonogórzanka straciła ponad 100 tysięcy złotych. Dała się nabrać fałszywym doradcom

22 czerwca 2026
Idź do oryginalnego materiału