Z regionu. Wybrali się do Rosji z fałszywymi dokumentami

1 godzina temu

Na drogowych przejściach granicznych z obwodem królewieckim zatrzymano obywateli Niemiec, którzy przedstawili do kontroli fałszywe prawa jazdy. Kobieta i mężczyzna jechali do Rosji i myśleli, iż uda im się przekroczyć granicę z fałszywymi dokumentami.
19 czerwca funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach zatrzymali Niemkę, narodowości rosyjskiej, która kupiła prawo jazdy przez internet. 35-latka tłumaczyła, iż za niemiecki blankiet zapłaciła 1 500 euro.

Dzień później, na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach zatrzymano obywatela Niemiec. 38-latek, urodzony w Rosji, przedstawił do kontroli podrobione włoskie prawo jazdy.

Zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku, funkcjonariusze Straży Granicznej nabrali podejrzeń co do autentyczności przedstawionych do kontroli blankietów. Okazało się, iż niemieckie i włoskie prawo jazdy zostały podrobione na wzór oryginalnego.

Kobieta i mężczyzna usłyszeli zarzuty posłużenia się podrobionymi dokumentami, do czego się przyznali. Podróżni zapłacili grzywnę w wysokości 8 tys. zł. Następnie pojechali do Rosji, ale już jako pasażerowie.

W-MOSG

Idź do oryginalnego materiału