W cyklu „Nowe Info, słucham” publikujemy, zapewniając anonimowość, interwencje czytelników (niekiedy wraz z przysłanymi do nas zdjęciami) na temat m.in. zauważonych przez nich ciekawostek, nieprawidłowości lub komentarze dotyczące spraw publicznych.
Czytelnik: Niedawno zablokowano przejazd i przejście przez tory kolejowe w Tychach Żwakowie przy ul. Skalnej, z którego korzystało wiele ludzi, udając się na swoje działki znajdujące się za torami kolejowymi. Uruchomiono w zamian inny, oddalony o ponad 300 metrów, przejazd (przejście) przez tory. Różnica między tymi przejazdami (przejściami) jest taka, iż to pierwsze, przy ul. Skalnej – w tej chwili zablokowane – ma sygnalizację świetlną i szlabany, a to drugie – nie. Potrafię zrozumieć, iż po zdarciu asfaltu na pierwszym przejeździe nie mogą tamtędy przejeżdżać samochody, ale dlaczego zabrania się przechodzenia pieszym? Dzisiaj (26 czerwca) stali tam policjanci i pilnowali tego zakazu. Przecież przekroczenie torów w tym zablokowanym w tej chwili miejscu jest dla pieszych (ze względu na sygnalizację świetlną i szlabany) bezpieczniejsze! Taka sytuacja to dowód na bezmyślność. Spodziewam się, iż zareagują na to władze miasta. Chodzi przecież o bezpieczeństwo mieszkańców!
Aby zgłosić interwencję, należy zatelefonować do redaktora portalu „Nowego Info” lub napisać mail na adres: [email protected], [email protected], [email protected]

1 godzina temu













English (US) ·
Polish (PL) ·
Russian (RU) ·