Od 1 czerwca w Polsce utonęło 30 osób - poinformowała w czwartek policja, uściślając, iż minionej doby woda odebrała życie trzem osobom. Odrębny komunikat wydało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, apelując o korzystanie ze strzeżonych kąpielisk i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.
Tragiczny bilans utonięć. Policja podała nowe dane

Policja podkreśliła w czwartkowym komunikacie, iż nawet chwila nieuwagi może zakończyć się tragedią, a "każdego roku dochodzi do utonięć, którym można zapobiec". Tylko minionej doby w wodzie zginęły trzy osoby. Natomiast od pierwszego dnia czerwca w naszym kraju odnotowano natomiast 30 przypadków utonięcia.
"Gorące dni zachęcają do wypoczynku nad wodą i kąpieli. Niestety, chwila nieuwagi lub przecenienie własnych możliwości mogą mieć tragiczne skutki" - przekazało z kolei Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.
Policja podała tragiczne dane z czerwca. Tyle osób utonęło
RCB zaapelowało do Polaków o korzystanie wyłącznie ze strzeżonych kąpielisk. Należy także przestrzegać kilku zasad bezpieczeństwa. Do wody nie powinniśmy wchodzić, o ile znajdujemy się pod wpływem alkoholu lub substancji odurzających. Odczekać powinniśmy także bezpośrednio po spożyciu posiłku.
ZOBACZ: Niemal cała Polska w alertach. Nadchodzą upały, jakich nie było od dawna
RCB rekomenduje też, aby nie wbiegać do wody, o ile jest się rozgrzanym. Pływać należy jedynie w wyznaczonych miejscach. W przypadku strzeżonych kąpielisk trzeba bezwzględnie przestrzegać poleceń ratownika. Wystrzegać należy się skoków "na główkę", szczególnie jeżeli dane kąpielisko jest dla nas nowe.
W trakcie korzystania z kajaków, łódek czy rowerów wodnych warto pamiętać o kapoku. jeżeli korzystamy z materaców do pływania, nie należy wypływać daleko od brzegu.


1 godzina temu








English (US) ·
Polish (PL) ·
Russian (RU) ·