Tyscy policjanci wkroczyli na teren ogródków działkowych poza Tychami. Mieli powód. Znaleźli tam papierosy bez akcyzy i znaczną ilość gotówki. W sumie chodzi o ok. 250 tys. zł.
Jak poinformował nas 23 czerwca mł. asp. Marcin Gącik, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tychach, policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Ekonomiczną KMP zatrzymali 50-letniego mieszkańca powiatu oświęcimskiego, który posiadał papierosy bez akcyzy.
– Do zatrzymania doszło 19 czerwca na terenie aglomeracji śląskiej – dodaje mł. asp. Gącik. – W trakcie przeprowadzonej kontroli drogowej policjanci znaleźli w samochodzie marki Seat znaczną ilość papierosów bez wymaganych polskich znaków akcyzy. Dalsze czynności doprowadziły funkcjonariuszy do kolejnego miejsca przechowywania nielegalnego towaru. Na terenie ogródków działkowych w Rudzie Śląskiej zabezpieczono kolejne partie papierosów. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci Komendy Miejskiej Policji w Tychach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rudzie Śląskiej.
Policjanci, jak słyszymy, znaleźli w sumie ponad 143 tys. sztuk papierosów pochodzących z nielegalnego źródła. Gdyby towar ten trafił do sprzedaży, to straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków i akcyzy, wyniosłyby ponad 200 tys. zł. 50-latek usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono gotówkę w różnych walutach o łącznej wartości ponad 50 tys. zł.
(p)

2 godzin temu










English (US) ·
Polish (PL) ·
Russian (RU) ·